מהו טיפול הומופאתי

על ידי eli

herbs photoמהו טיפול הומאופתי?

הומאופתיה היא שיטת טיפול טבעית שהופכת בעשורים האחרונים ליותר ויותר מוכרת ולגיטימית. השיטה הטבעית מסייעת לגוף למעשה להתרפא ומניעה תהליך של ריפוי פנימי ופיזי. היא נחשבת לאחת השיטות המובילות בתחום הרפואה האלטרנטיבית וכיום משולבת גם במוסדות הרפואה הקונבנציונלית.

הסוד מאחורי טיפול הומאופתי הוא החיבור בין חומרים שונים, טבעיים, שיוצרים יחד את הרמדי – התרופה ההומאופתית. תרופה זו מותאמת באופן מיוחד לכל מטופלת ומטופל לפי הבעיה. ההתאמה בין התרופה ההומאופתית למטופל נעשית לאחר אבחון מוקפד, ותהליך הריפוי הוא פנימי ומהותי. כלומר – התרופה אינה מטפלת רק בתסמינים אלא בשורש הבעיה עצמה.

קצת היסטוריה

טיפול הומאופתי הומצא לפני 200 שנה לערך על ידי ד"ר סמואל האנמן. האנמן היה רופא גרמני שפיתח את התיאוריה מאחורי הרמדי ההומאופתית. האנמן טען שניתן למצוא חומר שמרפא תופעות שונות, אשר הוא בעצם גם אחראי עליהן.

כך למשל אם צמח מסוים גורם לפעולת מעיים מהירה יותר והמטופל דווקא סובל מבעיה זו, מינון נמוך של תרופה המונפקת מהצמח יכולה בהחלט לסייע לפתרון הבעיה. זאת תוך כדי דילול נכון של החומר.

במהלך השנים נעשו מחקרים רבים על השיטה שפיתח ד"ר האנמן ואותה ביסס על חומרים טבעיים בלבד. האנמן ניסח כמה דרגות של תרופות הומאופתיות המבוססות על תיאורית הפוטנץ. הפוטנץ מתייחס לרמת הדילול של החומר וניעור שלו.

האנמן ניסח טיפול הומאופתי קלאסי, אך כיום ישנן אסכולות שונות ומתוך השיטה שפיתח לפני מאתיים שנה פותחו שיטות נוספות. השיטה הקלאסי דוגלת בהתאמה אישית של הרמדי, התרופה ההומאופתית לכל מטופל על פי הבעיה ממנה הוא סובל. עם זאת, כיום ניתן למצוא גם תיאוריות שדוגלות בהאחדה, כלומר תרופות הומאופתיות שמוצעות לשימוש פתוח בקרב אנשים הסובלים מבעיה מסוימת, מנדודי שינה ועד חרדות.

כיצד מתקיים טיפול הומאופתי?

הטיפול ההומאופתי מתחיל בדרך כלל במפגש שעוסק באבחון וניתוח של הבעיה. במהלך המפגש המטופלת או המטופל נשאלים על ידי המטפל לגבי מצבם הבריאותי, דפוסי ההתנהגות שלהם, אורח החיים, רגישויות שונות, שגרת היומיום, היסטוריה רפואית ועוד מגוון רחב של שאלות.

לאחר שהתבצע אבחון מקיף מאד של המצב הבריאותי והמנטלי של המטופל מתבצעת התאמה של טיפול הומאופתי מתאים לאותו מטופל. בדרך כלל ההומאופת מתבסס על ניסוי לפני שהוא מתאים את התרופה הסופית ולאחר מכן בוחר מבין כ-4000 הכנות שונות של תרופות הומאופתיות את ההרכב המתאים ביותר לצרכי המטופל.

התרופה ההומאופתית מורכבת מצמחים, מלחים, מינרלים שונים ועוד.

טיפול הומאופתי במרכז הארץ – לכל המגזרים

במהלך השנים צברתי ניסיון רב בטיפול בילדים, נשים, גברים, קשישים ואפילו תינוקות באמצעות טיפול הומאופתי קלאסי. בקליניקה שלי שנמצאת ביישוב אלעד אני מסייעת למטופלות ומטופלים לפתור בעיות שונות, בין אם מדובר בבעיות בריאותיות, מנטליות או רגשיות.

אני מזמינה גם אותך לפנות אליי ולהנות מהתאמה אישית ומליווי צמוד המתבסס על ידע רב. כל טיפול בקליניקה מתחיל באבחון מוקפד, לאחר מכן אני מתאימה את ההרכב הנכון שילווה את המטופל ויסייע לו. אל תוך הטיפול אני מכניסה ליווי אישי וייעוץ, לצד ממד רוחני שעוטף את הטיפול ויוצר פתרון כולל.

השאר תגובה

צור קשר

בקליניקה שלי באלעד אני מקבלת באהבה ובסובלנות מטופלים מכל המגזרים, נשים וגברים, ילדים ומבוגרים. אני מזמינה אתכם ליצור איתי קשר ואשמח לחזור בהקדם